Legfrissebb információk, programok:
Beszámoló az erdélyi kirándulásunkról
Határtalanul- Kalotaszeg kincsei
1. nap: Kulturális kincsek és testvériskolai találkozó Partiumban és Erdélyben
Utazásunk első napján Nagyváradra látogattunk, ahol megtekintettük a Szent László szobrot és a monumentális Nagyváradi székesegyházat. A nap egyik legfontosabb eseményeként találkoztunk margittai testvériskolánk képviselőivel, akiknek büszkén mutattuk be saját városunkat és iskolánkat. A találkozót egy közös énekléssel tettük felejthetetlenné. Utunkat folytatva Zilahon megkoszorúztuk a Wesselényi-szobrot, majd a nap zárásaként Bánffyhunyadon csodáltuk meg a jellegzetes, kazettás református templomot.
2. nap: Kulturális örökség és hagyományőrzés Kalotaszegen és Kolozsváron
Tanulmányi utunk második napját Válaszúton, a Kallós Zoltán Néprajzi Gyűjtemény megtekintésével indítottuk, ahol közelebbről is megismertük az erdélyi népviseleteket és tisztaszobákat. Innen Erdély történelmi fővárosába, Kolozsvárra utaztunk. Itt tiszteletünket fejeztük ki a fenséges Mátyás-szobornál, megcsodáltuk a gótikus Szent Mihály-templomot, majd egy csendes séta keretében felkerestük a Házsongárdi temető neves nagyjainak sírhelyeit. Délután a kalotaszegi Méra községbe látogattunk, ahol a különleges Bivalymúzeumot tekinthettük meg, végül a napot Körösfőn zártuk, ahol a helyi kézműves vásár forgatagában válogathattunk az autentikus ajándéktárgyak között.
3. nap: Hagyományőrzés Kalotaszentkirályon
Tanulmányi utunk harmadik napját teljes egészében Kalotaszentkirályon töltöttük, ahol a diákok testközelből ismerkedhettek meg a helyi népi mesterségekkel és szokásokkal. A délelőtt folyamán egy hangulatos szekerezésen vettünk részt, amelyet kézműves foglalkozások követtek: a tanulók belekóstolhattak a csuhébabakészítés és a tradicionális fafaragás rejtelmeibe. Délután a helyi iskola diákjaival szerveztünk egy barátságos, közös labdarúgó-mérkőzést, amely kiváló alkalmat biztosított a kapcsolatépítésre. A tartalmas napot egy kötetlen, esti kürtőskalácssütéssel és -kóstolással zártuk.
4. nap: Búcsú Erdélytől: A Király-hágó és Nagyvárad kulturális emlékei
Tanulmányi utunk zárónapján Erdély kapujánál, a Király-hágónál tettünk egy rövid pihenőt, ahol megcsodálhattuk a lenyűgöző panorámát. Innen Nagyváradra utaztunk vissza, hogy felfedezzük a város további építészeti és irodalmi értékeit. Megtekintettük a szecessziós stílusú Fekete Sas palotát és az Állami Színház impozáns épületét, majd tiszteletünket fejeztük ki Ady Endre szobránál. Programunkat egy kellemes, Sebes-Körös-parti sétával és vásárlással zártuk, mielőtt élményekkel gazdagodva elindultunk volna hazafelé.
Kedves leendő elsősök beíratkozásval kapcsolatos időpontok és dokumentumok.
„Teremtésvédelem” címmel egy fordulós levelezős versenyt hirdet iskolánk. A versenyre 4 fős csapatokat várunk 5.-6. évfolyamról. A verseny két részből áll, egy online feladatlap megoldásából és egy honismereti pályázatból.














